Part Number:CY7C1480BV33-250BZI
Manufacturer:Infineon Technologies
Description:IC SRAM 72MBIT PAR 165FBGA
Package:
Detailed Description:SRAM – Synchronous, SDR Memory IC 72Mbit Parallel 250 MHz 3 ns 165-FBGA (15×17)
2295 in stock
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
|---|---|
| Mfr | Infineon Technologies |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Memory Type | Volatile |
| Memory Format | SRAM |
| Technology | SRAM – Synchronous, SDR |
| Memory Size | 72Mbit |
| Memory Organization | 2M x 36 |
| Memory Interface | Parallel |
| Clock Frequency | 250 MHz |
| Access Time | 3 ns |
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 165-LBGA |
provides 24/7 support every day
We'll reply you within 24 hours!The best quality and The best service.
Sign up and receive exclusive offers, product announcements and the latest in industry news direct to your inbox.