Part Number:APT13005SU-G1
Manufacturer:Diodes Incorporated
Description:TRANS NPN 450V 3.2A TO126
Package:
Detailed Description:Bipolar (BJT) Transistor NPN 450 V 3.2 A 4MHz 20 W Through Hole TO-126
14000 in stock
| Category | Discrete Semiconductor Products |
|---|---|
| Mfr | Diodes Incorporated |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Obsolete |
| Transistor Type | NPN |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 3.2 A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 450 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1V @ 750mA, 3A |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 8 @ 2A, 5V |
| Power - Max | 20 W |
| Frequency - Transition | 4MHz |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-225AA, TO-126-3 |
| Supplier Device Package | TO-126 |
| Base Product Number | APT13005 |
provides 24/7 support every day
We'll reply you within 24 hours!The best quality and The best service.
Sign up and receive exclusive offers, product announcements and the latest in industry news direct to your inbox.