Part Number:SZMM3Z15VT1G
Manufacturer:onsemi
Description:DIODE ZENER 15V 300MW SOD323
Package:
Detailed Description:Zener Diode 15 V 300 mW ±5% Surface Mount SOD-323
36000 in stock
| Category | Discrete Semiconductor Products |
|---|---|
| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 15 V |
| Tolerance | ±5% |
| Power - Max | 300 mW |
| Impedance (Max) (Zzt) | 30 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 50 nA @ 10.5 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900 mV @ 10 mA |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-76, SOD-323 |
| Supplier Device Package | SOD-323 |
| Base Product Number | SZMM3Z15 |
provides 24/7 support every day
We'll reply you within 24 hours!The best quality and The best service.
Sign up and receive exclusive offers, product announcements and the latest in industry news direct to your inbox.