Part Number:XTR115UA-ND
Manufacturer:Texas Instruments
Description:IC CURRENT TRANSMITTER 8SOIC
Package:
Detailed Description:IC CURRENT TRANSMITTER 8SOIC
7500 in stock
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
|---|---|
| Mfr | Texas Instruments |
| Package | Tube |
| Product Status | Active |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Type | Current Transmitter |
| Input Type | Voltage |
| Output Type | Voltage |
| Current - Supply | 20 mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Base Product Number | XTR115 |
provides 24/7 support every day
We'll reply you within 24 hours!The best quality and The best service.
Sign up and receive exclusive offers, product announcements and the latest in industry news direct to your inbox.