Part Number:VNH5019ATR-E
Manufacturer:STMicroelectronics
Description:Motor / Motion / Ignition Controllers & Drivers Automotive H-Bridge 18mOhm 30A 41V VCC
Package:
Detailed Description:Motor / Motion / Ignition Controllers & Drivers Automotive H-Bridge 18mOhm 30A 41V VCC
6288 in stock
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
|---|---|
| Product Category: | Motor / Motion / Ignition Controllers & Drivers |
| Product: | Fan / Motor Controllers / Drivers |
| Type: | Half Bridge |
| Operating Supply Voltage: | 5.5 V to 24 V |
| Output Current: | 30 A |
| Operating Supply Current: | 4 mA |
| Minimum Operating Temperature: | – 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | MultiPowerSO-30 |
| Qualification: | AEC-Q100 |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Operating Frequency: | 20 kHz |
| Output Voltage: | 41 V |
| Product Type: | Motor / Motion / Ignition Controllers & Drivers |
| Series: | VNH5019A-E |
| Subcategory: | PMIC – Power Management ICs |
provides 24/7 support every day
We'll reply you within 24 hours!The best quality and The best service.
Sign up and receive exclusive offers, product announcements and the latest in industry news direct to your inbox.