Part Number:SAK-TC233LP-32F200F AC
Manufacturer:Infineon Technologies
Description:IC MCU 32BIT 2MB FLASH 100TQFP
Package:
Detailed Description:TriCore™ – Microcontroller IC 32-Bit Single-Core 200MHz 2MB (2M x 8) FLASH PG-TQFP-100-23
3000 in stock
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
|---|---|
| Mfr | Infineon Technologies |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Core Processor | TriCore™ |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| Speed | 200MHz |
| Connectivity | CANbus, FlexRay, LINbus, QSPI |
| Peripherals | DMA, WDT |
| Number of I/O | 78 |
| Program Memory Size | 2MB (2M x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | 128K x 8 |
| RAM Size | 192K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.17V ~ 5.5V |
| Data Converters | A/D 24x12b SAR |
| Oscillator Type | External |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 100-TQFP Exposed Pad |
| Supplier Device Package | PG-TQFP-100-23 |
| Base Product Number | SAK-TC233 |
provides 24/7 support every day
We'll reply you within 24 hours!The best quality and The best service.
Sign up and receive exclusive offers, product announcements and the latest in industry news direct to your inbox.