Part Number:OPA4277UA
Manufacturer:Texas Instruments
Description:IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14SOIC
Package:
Detailed Description:General Purpose Amplifier 4 Circuit 14-SOIC
2500 in stock
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
|---|---|
| Mfr | Texas Instruments |
| Package | Tube |
| Product Status | Active |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Number of Circuits | 4 |
| Slew Rate | 0.8V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Current - Input Bias | 4 nA |
| Voltage - Input Offset | 20 µV |
| Current - Output / Channel | 35 mA |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4 V |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Base Product Number | OPA4277 |
provides 24/7 support every day
We'll reply you within 24 hours!The best quality and The best service.
Sign up and receive exclusive offers, product announcements and the latest in industry news direct to your inbox.