Part Number:LMZM23601SILT
Manufacturer:Texas Instruments
Description:DC DC CONVERTER 1.2-15V
Package:
Detailed Description:Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 1.2 ~ 15V 1A 4V – 36V Input
1434 in stock
| Category | Power Supplies – Board Mount |
|---|---|
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | – |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | Non-Isolated PoL Module |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 4V |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Voltage - Output 1 | 1.2 ~ 15V |
| Current - Output (Max) | 1A |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Features | OCP, SCP, UVLO |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-LDFN Exposed Pad, Module |
provides 24/7 support every day
We'll reply you within 24 hours!The best quality and The best service.
Sign up and receive exclusive offers, product announcements and the latest in industry news direct to your inbox.