Part Number:FSBB30CH60C
Manufacturer:onsemi
Description:MODULE SPM 600KV 30A 27PWRDIP
Package:
Detailed Description:Power Driver Module IGBT 3 Phase 600 V 30 A 27-PowerDIP Module (1.205″, 30.60mm)
3250 in stock
| 类别 | Discrete Semiconductor Products |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Series | Motion SPM® 3 |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Not For New Designs |
| Type | IGBT |
| Configuration | 3 Phase |
| Current | 30 A |
| Voltage - Isolation | 2500Vrms |
| Voltage | 600 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 27-PowerDIP Module (1.205", 30.60mm) |
| Base Product Number | FSBB30 |
provides 24/7 support every day
We'll reply you within 24 hours!The best quality and The best service.
Sign up and receive exclusive offers, product announcements and the latest in industry news direct to your inbox.