Part Number:TPD8F003DQDR
Manufacturer:Texas Instruments
Description:FILTER RC(PI) 100 OHM/8.5PF SMD
Package:
Detailed Description:RC (Pi) EMI Filter 2nd Order Low Pass 8 Channel R = 100Ohms, C = 8.5pF 16-WFDFN Exposed Pad
54210 in stock
| Category | Filters |
|---|---|
| Mfr | Texas Instruments |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | Low Pass |
| Filter Order | 2nd |
| Technology | RC (Pi) |
| Number of Channels | 8 |
| Center / Cutoff Frequency | 200MHz (Cutoff) |
| Attenuation Value | 25dB @ 1GHz |
| Resistance - Channel (Ohms) | 100 |
| Values | R = 100Ohms, C = 8.5pF |
| ESD Protection | Yes |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | Data Lines for Mobile Devices |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-WFDFN Exposed Pad |
| Size / Dimension | 0.130" L x 0.053" W (3.30mm x 1.35mm) |
| Height | 0.031" (0.79mm) |
| Base Product Number | TPD8F003 |
provides 24/7 support every day
We'll reply you within 24 hours!The best quality and The best service.
Sign up and receive exclusive offers, product announcements and the latest in industry news direct to your inbox.