Part Number:TL084IDT
Manufacturer:STMicroelectronics
Description:IC OPAMP JFET 4 CIRCUIT 14SO
Package:
Detailed Description:J-FET Amplifier 4 Circuit 14-SO
40965 in stock
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
|---|---|
| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Amplifier Type | J-FET |
| Number of Circuits | 4 |
| Slew Rate | 16V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 4 MHz |
| Current - Input Bias | 20 pA |
| Voltage - Input Offset | 3 mV |
| Current - Supply | 1.4mA (x4 Channels) |
| Current - Output / Channel | 40 mA |
| Voltage - Supply Span (Min) | 6 V |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 14-SO |
| Base Product Number | TL084 |
provides 24/7 support every day
We'll reply you within 24 hours!The best quality and The best service.
Sign up and receive exclusive offers, product announcements and the latest in industry news direct to your inbox.