Part Number:L6562ADTR
Manufacturer:STMicroelectronics
Description:IC PFC CTRLR TRANSITION 8SO
Package:
Detailed Description:PFC IC Discontinuous (Transition) 8-SOIC
25500 in stock
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
|---|---|
| Mfr | STMicroelectronics |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Mode | Discontinuous (Transition) |
| Current - Startup | 30 µA |
| Voltage - Supply | 10.5V ~ 22.5V |
| Operating Temperature | -25°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Base Product Number | L6562 |
provides 24/7 support every day
We'll reply you within 24 hours!The best quality and The best service.
Sign up and receive exclusive offers, product announcements and the latest in industry news direct to your inbox.